Національно-патріотичне виховання.
Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)
Центр дитячої та юнацької творчості з даного питання співпрацює з закладами освіти Громади, усіма , хто опікується дітьми і є координатором роботи з даного питання.
Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в наших серцях, що відбувається в рідному краї , країні все це стосується кожного особисто, все залежить від нас. На вимогу часу, відповідно наказів Міністерства освіти і науки України, обласного департаменту освіти і науки , молоді, дерективних документів та концепції з національно-патріотичного виховання затверджено план заходів з даного напрямку. В Каланчацькій ОТГ, яка створена і працює з січня 2017 року, затверджена селищна коплексна програма «Дитина – громадянин – патріот Батьківщини» на 2017-2021 роки, що передбачає фінансування коштів з місцевого бюджету. Основними формами роботи з учнями на козацько-лицарських традиціях є дитячий та молодіжний туризм, козацьке краєзнавство, дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Гра є важливою складовою системи патріотичного виховання, що формується в українському суспільстві. Організація гри "Джура" в закладах освіти здійснюється на основі положення про зазначену гру та Умов проведення .В Громаді - 8 закладів освіти, на базі кожної школи працює гурток «Джура» від центру творчості. Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. І тому ,зрозуміло, юні джури приймають участь у акціях, займаються волонтерською діяльністю ,організовують заходи з військовими, що знаходяться на території нашої Громади - це і є невід'ємною частиною національно-патріотичного виховання.
З 2008 року кожної весни організовуються 3-денне таборування серед роїв закладів освіти,що передбачає проходження етапів відповідно положення Гри. Щоб покращити участь і зацікавленість юних джур , 13 жовтня проходить збір – посвята та організаційний початок Гри. Планується осіннє та зимове таборування.
2016рік
- лютий, проведення зимового таборування на Камянській Січі.(13 закладів освіти), за підтримки Каланчацької РДА
- травень, триденне таборування на території Роздольненської сільради Каланчацького району (15 закладів освіти);
2017рік
- лютий, зимове таборування , здійснили виїзд до с. Хорлів Каланчацького району, екскурсія до прикордонної застави та змагання на березі Чорного моря. (14 закладів освіти), за кошти батьківські , спонсорів.
- 17 та 23 листопада - за кошти Громади , в рамках осіннього таборування здійснили виїзд на Кам′янську Січ. (8 закладів Громади)
- травень , триденне таборування на території Роздольненської сільради Каланчацького району(11 закладів освіти)
2018рік
- 22 лютого 2018року , в рамках зимового таборування, провели квест – гру ««Це моя земля-буду її патріотом»(8 закладів освіти);
- травень , триденне таборування на території Роздольненської сільради Каланчацького району(11закладів освіти);
- листопад, в рамках осіннього таборування, гра –квест « Патріоти України» (8 закладів освіти);